Милошоски: Костадин молчи за 862 заразени и близу 1.000 вкупно починати, а бараше оставка од Чулев за 22 заразени


Антонијо Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, во кратки црти ја објаснува корона-хипокризијата на СДСМ. Тој потсетува како пратеникот на СДСМ, Костадин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ може да наоѓа изговори за хаосот во здравството колку сака, може и да кажува дека хаосот се должи на ВМРО-ДПМНЕ, на заладувањето во текот на зимата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање на собраниска дебата за вториот ребаланс на буџетот побара од пратеникот Балковски да каже еден ...
| | веќе видена | слични

По огромниот број на апели и сведоштва на граѓаните од крајниот исток на државата за проблемот со неможноста за тестирање за присуство на Ковид-19 во нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катастрофалната ситуација во здравството и во државата не заслужува вакви евтини кароке пресови како што одржувате. Болните во Македонија се лечат со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Струмичката болница денеска доби санитетско возило од Дирекцијата за заштита и спасување, кое досега го користеше Центарот за јавно здравје во ...
| | веќе видена | слични

До пристигнувањето на најавените амбулантното возило за струмичката болница, ова јавна здравствена установа доби половно санитетско возило. Во координација со ...
| | веќе видена | слични

Возилото е дадено откако за викендот директорот на болницата, д-р Наќе Гогов, на Фејсбук побара помош за донации за набавка на возила за превоз на пациенти до ...
| | веќе видена | слични

Болницата во Струмица доби санитетско возило од Дирекцијата за заштита и спасување, откако викендов директорот Наќе Гогов побара донации за да набави ново за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 243 | | | веќе видена

Директорот на Клиничка болница во Штип, Ален Ѓеорѓијев денеска истакна дека ќе побара припадници на Армијата да има пред Инфективното одделение и посочи дека ...
сите 784 | | | веќе видена

Вечерва опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ и бројните нејзини приврзаници протестираа во единаесет градови низ Македонија, како и во историското Крушево. Жителите ...
сите 91 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 176 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го повикува премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави за што точно тајно се преговара во Софија овие денови, зашто во спротивно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Костадин молчи за 862 заразени и близу 1.000 вкупно починати, а бараше оставка од Чулев за 22 заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: