Во Хрватска 2.772 новозаразени со коронавирус, 20 починати


2 копии

Н овите ограничувачки мерки за вториот бран од епидемијата на кононавирусот во Франција, се чини, се уште не вродија плод, бидејќи за само 24 часа се ...
| | веќе видена | слични

Н овите ограничувачки мерки за амортизирање на вториот бран на пандемијата на ковид-19 во Франција, се чини, сè уште не даваат резултат со оглед на рекордните ...
| | веќе видена | слични

Во Грција во изминатото деноноќие потврдени се 2.917 нови случаи на зараза со коронавирусот, како и 29 смртни случаи како последица од компликациите ...
| | веќе видена | слични

Италија и Франција денес објавија дека имаат рекорден број на новозаразени со ковид-19, а во Италија исто така има најголем дневен број на смртни случаи од ...
| | веќе видена | слични

Италија стана шестата земја во светот во која бројот на починати како последица на коронавирусот надмина 40 илјади. Во Италија денес беа потврдени 34,005 нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Премиерот на Белгија, Александер Де Кро предупреди дека земјата ќе остане затворена се до пронаоѓање на вакцина против новиот коронавирус. – Додека нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хрватска 2.772 новозаразени со коронавирус, 20 починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: