ПОВТОРНО ТОПЛИ РАДИЈАТОРИ: Се враќа непречената испорака на топлинска енергија

БЕГ ги известува своите потрошувачи дека, како резултат на нормализираната испорака на природен гас во државата, од денес 30.10.2020 година состојбата со ...
| | веќе видена | слични

Ги враќа ли БЕГ топланите на мазут? Компанијата резервирала количини од овој енергенс за цела грејна сезона, иако според законот може да се користои само 15 ...
| | веќе видена | слични

БЕГ одбрал снабдувач со мазут за целата грејна сезона во случај да снема или да не успее да набави гас. Теоретски, ако се оствари најцрното сценарио и БЕГ мора ...
| | веќе видена | слични

Македонската компанија РКМ ДООЕЛ Скопје која се бави со трговија на нафтени деривати, во овие тешки времиња за секој, одлучи да направи хуманитарна кампања со ...
| | веќе видена | слични

Дали БЕГ ги враќа топланите на мазут? Прв пат по 2013 година БЕГ набави мазут за над 22 милиони евра. И тоа од фирма на поранешниот соработник на Самсоненко, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВТОРНО ТОПЛИ РАДИЈАТОРИ: Се враќа непречената испорака на топлинска енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: