Мицкоски предлага здравствените работници еднаш месечно бесплатно да се тестираат


Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични

Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ соопшти дека е загрижена од новите мерки на Владата и Министерството за здравство во врска со спречување на ширењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод новите мерки на Владата и Министерството за здравство во врска со спречување на ширењето на корона вирусот (КОВИД-19) што се однесуваат на целокупното ...
| | веќе видена | слични

На последната седница на Советот на општина Гевгелија одржана на 29.10.2020, во име на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, јас, како претседател на ОК на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Докторот Игор Николов вечерва на Алфа телевизија во „Што не е јасно“ во бројни критики кон власта, вели дека се игра пинг-понг со мерките, а не се презема ...
| | веќе видена | слични

Скратување на работното време на угостителските објекти до 21 часот, освен за достава и шалтерска продажба на храна, е мерката што ја усвои Владата по предлог ...
| | веќе видена | слични

Ние немавме брзи тестови ги добивме пред еден ден, а јас како доктор треба д аи кажам ан медицинскатасестра д абоцне суспектен пациент. Но ако енамем брзи ...
| | веќе видена | слични

Во денешното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, доктор Игор Николов истакна дека пи-арот што го тера министерот за здравство е на штета на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 434 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 181 | | | веќе видена

Диего Армандо Марадона почина во средината на неделата на 60-годишна возраст, а фудбалскиот свет сè уште се збогува со легендарниот Аргентинец. Марадона го ...
сите 363 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, кој е и поранешен министер за надворешни работи на земјата синоќа во емисијата Хит твит рече дека премиерот ...
сите 199 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин кој ...
сите 179 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 140 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 170 | | | веќе видена

Легендарниот Мајк Тајсон се бореше со Рој Џонс Џуниор во меч кој беше во хуманитарни цели. Како што беше најавено на крајот борбата немаше победник, а кога го ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски предлага здравствените работници еднаш месечно бесплатно да се тестираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: