Анексот е барање за дополнително стеснување на македонскиот интегритет и суверенитет

Како што наближува времето за одлука за преговарачката рамка на ЕУ за Македонија, односно самитот во рамките на Берлинскиот процес и седницата на Советот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот историчар и автор на книга за бугарско-македонските односи Чавдар Маринов во разговор за ДВ ги објаснува позициите на Софија низ историска призма. ...
| | веќе видена | слични

Стравот на Софиja произлегува од идентитетската криза на бугарското општество, вели Атанас Кирјаков, Македонец кој живее во Бугарија, еден од основачите на ОМО ...
| | веќе видена | слични

Мерата за цивилизираноста на една национална држава е нејзиниот однос кон малцинствата. Националните држави на Балканот се создавале како наследнички на ...
| | веќе видена | слични

Бугарите имаат колективен имунитет на еден вирус повеќе од сто години. За него не е потребна вакцина. Отпорноста е вродена со мајчино млеко. Дијагнозата е ...
| | веќе видена | слични

Сметам дека процената на Прибе за интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ до 2030 година е сосема реална. Во интерес на ЕУ е овој регион да го интегрира. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ го повикува премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави за што точно тајно се преговара во Софија овие денови, зашто во спротивно од ...
сите 496 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 154 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анексот е барање за дополнително стеснување на македонскиот интегритет и суверенитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: