Габриел Бајрам го објави на фејсбук резултатот од ковид-тестот

Франческо Тоти е во карантин поради позитивен тест на корона-вирус, а според информациите од Италија има висока температура и е изолиран во всојата вила во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендата на Рома, Франческо Тоти, и неговата сопруга Илари Блази се позитивни на Ковид-19, јавуваат италијанските медиуми, и тоа неодамна откога и неговиот ...
| | веќе видена | слични

Славниот поранешен италијански фудбалер и долгогодишен капитен на Рома, Франческо Тоти е позитивен на Ковид-19. Тоти во изминатите денови имал симптоми по што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Легендата на Рома, Франческо Тоти има коронавирус, јавуваат италијанските медиуми. „Скај Спорт Италија“ открива дека Тоти е позитивен на ковид-19.Тој имал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
сите 571 | | | веќе видена

Владата синоќа објави дека „полицискиот час“ и ограничувањето на работното време во кафулињата и рестораните ќе бидат укинати вечерва на полноќ. Во додатокот ...
сите 195 | | | веќе видена

Иако проблемот со Бугарија и Северна Македонија не е единствен феномен во Европа, односот на Македонците кон Бугарите е единствен, рече Иван Илчев, експерт на ...
сите 539 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајката што се случила вчера во Охрид кога албански граѓанин со мопед удрил во велосипедист. Како што соопшти МВР, синоќа во СВР ...
сите 190 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Габриел Бајрам го објави на фејсбук резултатот од ковид-тестот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: