СДСМ и ДУИ ветија за 50% помалку загадување, а добивме и поголемо загадување и празна каса


Состојбата со загадувањето на Тетово со воздухот од ден на ден станува се поаларамантна и позагрижувачка. Поминаа четири години откако СДСМ и ДУИ ветија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Мерните станици во Скопје покажуваат зголемена загаденост на воздухот и до 2-3 пати над дозволеното. Грејната сезона само што почна, зимата е пред нас, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска во општина Карпош и општина Гази Баба одржа протести под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја голема компанија која создава и работи во одредена средина има обврска кон себе, но и кон општеството, да биде одговорна и да се грижи за своите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва Аеродром, Центар, Карпош, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Ѓорче Петров се гушат во неспособноста на Шилегов и загадениот воздух. Петре Шилегов пред три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жал, и волонтерските и државните мерни станици денеска покажуваат дека и денеска имаме зголемено ниво на загадување на воздухот во утринските часови, за што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје се гуши. Мерните станици кај Ректорат, во Лисиче и Карпош последните неколку дена мерат ниво на ПМ10 честички 2-3 пати над дозволеното, а за Шилегов ...
| | веќе видена | слични

4 години нема направено ништо. Градот секоја зима се гуши, а Шилегов нема одвоено денар за подобрување на квалитетот на возухот. Скопје дише смрт затоа што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 433 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 289 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 164 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и ДУИ ветија за 50% помалку загадување, а добивме и поголемо загадување и празна каса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: