БАНКИТЕ ПРОФИТИРААТ И СО КОВИД-19: Комерцијална со профит од 23,1 милиони евра за 9 месеци годинава, поголем од лани истиот период

Комерцијална банка за девет месеци од оваа корона година остварила профит од 23,1 милиони евра, што претставува речиси еден отсто повеќе од профитот што го ...
| | веќе видена | слични

Компаниите преку Берзата ги објавуваат финансиските резултати за првите девет месеци од годинава. Своите биланси ги објави и РЖ Услуги. Тие говорат дека оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје воведува нови промотивни услови за потрошувачките необезбедени кредити за физички лица. Отсега, сите апликанти може да аплицираат за ...
| | веќе видена | слични

Друштвото со своето работење во деветте месеци од 2020 година од својата основна дејност- хотелски и ресторански услуги како и од други споредни дејности ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка заклучно со третиот квартал од 2020 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот ревидиран бизнис план за 2020 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемијата на коронавирусот драстично го намали интересот за изнајмување недвижности. Иако пазарот на недвижнини последниве месеци почна да се стабилизира, ...
| | веќе видена | слични

„ Македонски телеком “ во првите девет месеци од 2020 година бележи добри резултати и покрај предизвиците во работењето што ги наметна пандемијата на Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Роман Грожан денеска се појави и на прес-конференцијата во Бахреин и за првпат јавно се обиде да долови како низ неговите мисли минал страшниот инцидент во ...
сите 66 | | | веќе видена

Поранешниот новинар а сега директор во државната компанија за струја МЕПСО Љупчо Зиков во емисијата "Само вистина" на Канал 5 тврди дека Бугарија не се мешала ...
сите 223 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ поднело 500 амандмани за блокирање на Законот за здравствена заштита со кој треба да се регулира одењето на ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАНКИТЕ ПРОФИТИРААТ И СО КОВИД-19: Комерцијална со профит од 23,1 милиони евра за 9 месеци годинава, поголем од лани истиот период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: