МИЦКОСКИ: Што прави Владата со пандемјата? Ништо освен парада!


На последната седница на Советот на општина Гевгелија одржана на 29.10.2020, во име на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, јас, како претседател на ОК на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Додека министерот геноцид, Венко Филипче прави хумористични видеа Македонија има нов најцрн ден во епидемијата со корона вирусот. Бројот на заболени во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно излезе со обвинувања за министерот за здравство, Венко Филипче и го повика, како што велат, „да собере храброст и да поднесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црн ден за Македонија. 24 починати од #COVID само за еден ден. Министре Филипче, ова не е само бројка. Ова се човечки судбини, загубени вредни луѓе, семејни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку објава на Фејсбук побара под итно да се ослободат од работа хронично болни во јавниот и ...
| | веќе видена | слични

Владата на Заев и СДСМ не вложи ниту денар во здравството во државата. Заев и Филипче создадоа невиден хаос во здравствениот систем. Власта наместо да реагира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати јавен повик до Заев и Филипче да донесат одлука за хронично болните и лицата со над 60 години да бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 242 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови (ЕМА) почна прелиминарни разговори со производителот на руската вакцина „Спутник V“, изјави денеска портпаролот нс Европска ...
сите 435 | | | веќе видена

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 840 | | | веќе видена

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска повторно одби да му честита на новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден за изборната победа, ...
сите 230 | | | веќе видена

Обвинетата Фросина Ременски во случајот „Меѓународен сојуз“ бара снимките од видео надзорот во времето кога се вршел претрес во нејзиниот дом да се изведат ...
сите 78 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените, со портокаловото осветлување на скопската тврдина Кале, Владата на ...
сите 163 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Што прави Владата со пандемјата? Ништо освен парада!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: