ВМРО-ДПМНЕ на протести против загадувањето


6 копии

„Мерните станици во Скопје покажуваат зголемена загаденост на воздухот и до 2-3 пати над дозволеното. Грејната сезона само што почна, зимата е пред нас, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест во Тетово под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. Пораките кои претседателот на ОК ВМРО- ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест и во Струга под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“ и ја посочија дивата депонија која е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска во општина Карпош и општина Гази Баба одржа протести под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение објави дека утре ќе протестира во две скопски општини и три други градови. „Власта под итно да престане со загрозување ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неодговорноста на Владата предводена од СДСМ го загрозува здравјето на граѓаните. Негрижата за загадениот воздух и дивите депонии убива и во ек на пандемија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва Аеродром, Центар, Карпош, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Ѓорче Петров се гушат во неспособноста на Шилегов и загадениот воздух. Петре Шилегов пред три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ на протести против загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: