ВРИЕ НИЗ БОЛНИЦИТЕ: Само во Козле лежат 9 мајки и 9 деца ПОЗИТИВНИ на КОВИД-19

Во последните 24 часа се направени 3.211 тестирања, регистрирани се 1.192 нови случаи на ковид-19, а починаа 22 пациенти по компликации од ковид-19, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство информира дека според последните информации, кои се соопштени доцна синоќа се направени 3211 тестирања, а регистрирани се 1192 нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје денеска се регистрирани 571 нов случај а од почетокот на пандемијата се регистрирани вкупно 15.313 Ковид-19 случаи. Според податоците на ИЈЗ активни ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје во изминатото деноноќие е регистриран најголем број на нови случаи на Ковид-19 од почетокот на пандемијата – 571, а битката со опасниот вирус ја ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 12 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 160 пациенти. На кислородна поддршка се 130 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 386 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 540 | | | веќе видена

Угур Сахин емигрирал со своето семејство од Турција во Германија кога имал само 4 години, пренесуваат турските медиуми. Тој е веќе основачки партнер на ...
сите 537 | | | веќе видена

Стојанче Ангелов како одговорен во Главниот кризен штаб денеска пред медиумите објави дека со Владата било договорено да се обезбедат 295 припадници на ...
сите 153 | | | веќе видена

Дека сме најдобри во светот по справувањето со коронавирусот, сигурно дека не сме најдобри, но не држи тезата ниту дека сме најлоши. Ова во своето гостување во ...
сите 140 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРИЕ НИЗ БОЛНИЦИТЕ: Само во Козле лежат 9 мајки и 9 деца ПОЗИТИВНИ на КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: