Протест на опозицијата за воздухот во Битола


6 копии

„Мерните станици во Скопје покажуваат зголемена загаденост на воздухот и до 2-3 пати над дозволеното. Грејната сезона само што почна, зимата е пред нас, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест во Тетово под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. Пораките кои претседателот на ОК ВМРО- ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест и во Струга под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“ и ја посочија дивата депонија која е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска во општина Карпош и општина Гази Баба одржа протести под мотото „Загадувањето убива кога власта е неспособна-Стоп за депониите“. ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение објави дека утре ќе протестира во две скопски општини и три други градови. „Власта под итно да престане со загрозување ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неодговорноста на Владата предводена од СДСМ го загрозува здравјето на граѓаните. Негрижата за загадениот воздух и дивите депонии убива и во ек на пандемија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва Аеродром, Центар, Карпош, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Ѓорче Петров се гушат во неспособноста на Шилегов и загадениот воздух. Петре Шилегов пред три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави дека првите вакцинации на граѓани на Европската Унија ќе бидат извршени против Ковид-19 ...
сите 430 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 204 | | | веќе видена

Бугарскиот заменик министер за надворешни работи Георг Георгиев тврди дека Бугарија не е единствената која ја стопира Македонија за влез во ЕУ.Сега се зборува ...
сите 401 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го помилува поранешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, кој во 2017 година призна дека го ...
сите 258 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на опозицијата за воздухот во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: