Во Прилеп 53 нови случаи со Ковид-19, најголем број почетокот на пандемијата


Со 53 нови случаи со коронавирус, Прилеп бележи ден со нависока бројка од почетокот на пандемијата. Од Центарот за јавно здравје информираат дека покрај 53-те ...
| | веќе видена | слични

Денеска бројот на хоспитализиарни лица на инфективното одделение во Битола е 70 пациенти и како што велат од болницата, повеќето од нив се во тешка здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

„Какви се овие решенија што им се нудат на граѓаните во процесот на лекување од вирусот Ковид-19? Па зарем во Штип не требаше да се формира монтажен регионален ...
| | веќе видена | слични

Зарем во Штип не требаше да се формира монтажен регионален КОВИД – центар? За информација на граѓаните, поранешниот Градоначалник бараше од Советот на Општина ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ Штип на прес-конференција денеска реагира на решенијата што власта им ја нуди на граѓаните во процесот на лекување од короновирусот.Тие потсетуваат ...
| | веќе видена | слични

Со зголемувањето на бројот на позитивни со ковид-19 во Велешко, се зголеми и бројот на позитивни здравствени работници. Има регистрирано доктори, медицински ...
| | веќе видена | слични

Како што изјави за МИА директорот на Болницата, Ален Ѓеорѓијев, регулаторите се добиени денеска од страна на општествено-одговорни компании. Болницата поради ...
| | веќе видена | слични

Двајца пациенти кои беа хоспитализирани на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола починаа, информираат од Клиничката болница. Едниот пациент на ...
| | веќе видена | слични

Веќе 7 месеци Ковид-одделението во Здравствениот дом од Крива Паланка е под клуч и досега не бил згрижен ниту еден пациент, иако бројот на заболени секојдневно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Темелите на државноста на Република Македонија се илинденците и народноослободителната борба на партизанското движење АСНОМ. Никој нема право да ги негира овие ...
сите 475 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Легендарниот дефанзивец на Наполи и Јувентус, но и италијанската репрезентација Чиро Ферара му беше соиграч на Марадона во Наполи. Во разговорот со Бобо Виери, ...
сите 314 | | | веќе видена

Ромен Грожан презентираше неверојатна храброст и исполнето од адреналин да си го спаси својот живот, Французинот буквално одеше низ пламен и со помош на ...
сите 94 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 175 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 120 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп 53 нови случаи со Ковид-19, најголем број почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: