Власта и опозицијата не отстапуваат од ставовите во дебатата за ребалансот на Буџетот


Пратениците од власта и опозицијата во дебатата за ребалансот на Буџетот не отстапуваат од веќе искажаните ставови, додека министерот за финансии Фатмир Бесими ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолженоста на Македонија е 60,7 проценти што значи според Мастрихшките стандарди оние во европската унија на кои што толку многу властите сакаат да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со силната пропагандна машинерија што ја прави власта ги тераат луѓето да заборават. Видовме како прв човек на ФЗО си става пари во торба и не одговара, си го ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на гостувањето на утринската програма на телевизија Алфа рече дека ова е втор ребаланс на Буџетот каков ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија четири години нема дојдено ниту една странска директна инвестиција. За разлика од кај нас, во соседна Србија, јапонска компанија ќе инвестира две ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на гостувањето на утринската програма на телевизија Алфа рече дека ова е втор ребаланс на Буџетот каков ...
| | веќе видена | слични

Владата на Заев и СДСМ не вложи ниту денар во здравството во државата. Заев и Филипче создадоа невиден хаос во здравствениот систем. Власта наместо да реагира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е втор ребаланс на Буџетот каков што не е виден до сега во плурална Македонија, се проектира огромна дупка во Буџетот. Спред проекциите на министерстворто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
сите 571 | | | веќе видена

Владата синоќа објави дека „полицискиот час“ и ограничувањето на работното време во кафулињата и рестораните ќе бидат укинати вечерва на полноќ. Во додатокот ...
сите 196 | | | веќе видена

Иако проблемот со Бугарија и Северна Македонија не е единствен феномен во Европа, односот на Македонците кон Бугарите е единствен, рече Иван Илчев, експерт на ...
сите 450 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајката што се случила вчера во Охрид кога албански граѓанин со мопед удрил во велосипедист. Како што соопшти МВР, синоќа во СВР ...
сите 189 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта и опозицијата не отстапуваат од ставовите во дебатата за ребалансот на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: