ЛЕКАРИТЕ РЕВОЛТИРАНИ, бараат оставка од директорот на Детската болница Козле


Бараме итно разрешување на медицинскиот директор Ангелчо Андоновски. Имено, директорот уште од неговото поставување на оваа функција, никогаш не воспоставил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство ќе изврши промени на раководните позиции на неколку клиники и болници, известува „ТВ Канал 5“. На токсикологија доаѓа доктор Ридван ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Нов директор на Институтот за белодробни заболувања и ТБЦ е д-р Суад Зејнел од Клиниката за пулмологија, а д-р Башким Османи ќе раководи со ЈЗУ Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

ДУИ го зема местото на клиниката за ревматологија Башким Осамни ќе дојде на местото на Филип Гучев.   Промена на директорскта позиција ќе има и во институот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Аспазија Софијанова најверојатно ќе биде новата директорка на Клиниката за детски болести, а од директорската функција ќе биде разрешен Д-р Ангелчо ...
| | веќе видена | слични

Зејнел и Османи доаѓаат на местата на д-р Арбен Љабеништа и д-р Филип Гучев, кои досега раководеа со овие клиники. Од Министерството посочуваат дека до крајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големи промени во директорските фотељи во неколку клучни клиники во Скопје и Институтот за белодробни заболувања кај децата „Козле“. Фактор неофицијално ...
| | веќе видена | слични

Канал 5 доби и потврда од Министерството за здравство дека промена ќе има на Клиниката за детски болести,  Клиниката за кардиологија, токсикологија и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство е запознаено со случувањата во Детската клиника Козле откако во јавноста излезе писмо со потписи на 29 специјалисти доктори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-321, ...
сите 788 | | | веќе видена

Постои теоретска можност до крајот на годината прашањето за почеток на преговори со Македонија да биде вратено на агендата, но во реалноста тоа не може да се ...
сите 710 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 139 | | | веќе видена

Минатата недела компаниите BioNTech и Pfizer објавија дека прелиминарните анализи покажале дека нивните вакцини имаат 90% ефикасност ако може да се спречи да ...
сите 349 | | | веќе видена

Венко Филипче да излезе и јавно да објави дека во ГОБ „8 Септември“ во Скопје е забрането да се примаат пациенти над 70 години. Јавноста мора да знае, особено ...
сите 190 | | | веќе видена

Јелена Жугиќ нека му ги даде мрачните лампиони на Мицкоски, бидејќи совршено му одговараат на неговиот мрачен карактер и мрачните политички дејствувања. ...
сите 155 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛЕКАРИТЕ РЕВОЛТИРАНИ, бараат оставка од директорот на Детската болница Козле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: