Алпскиот воздух пак ќе остане во магла, владата без план, граѓаните биле виновни за загадувањето


Со години ветувањата на власта за алпски воздух во Македонија се „мало сутра“, сега министерот за животна средина Насер Нуредини е без план и стратегија при ...
| | веќе видена | слични

Мерните станици низ Скопје покажуваат зголемена загаденост на воздухот и до 2-3 пати над дозволеното. Грејната сезона само што почна, зимата е уште далеку, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја голема компанија која создава и работи во одредена средина има обврска кон себе, но и кон општеството, да биде одговорна и да се грижи за своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жал, и волонтерските и државните мерни станици денеска покажуваат дека и денеска имаме зголемено ниво на загадување на воздухот во утринските часови, за што ...
| | веќе видена | слични

Идејата, податоците за загадениот воздух да им бидат достапни на граѓаните, беше идеја на младиот софтвер инженер Горјан Јовановски кој пред шест години ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Магла, загаден воздух и ковид е лоша комбинација која ќе го зголеми бројот на заразени лица во земјава во престојниот период, покажува анализата „ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопје и натаму e со најголем број нови случаи и највисока инциденца, a најзастапена возрасна група се лица над 60 години, се наведува во неделниот извештај на ...
сите 789 | | | веќе видена

Вакцината против коронавирус, што ја развива Универзитетот во Оксфорд во соработка со „АстраЗенека“, ќе чини меѓу три и четири долари, објави денес британски ...
сите 457 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Почна со работа Комисијата за стручен надзор на случајот на 41 годишната беровчанка Руменка Довичинска, која по компликации од Ковид пред 10 дена почина на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алпскиот воздух пак ќе остане во магла, владата без план, граѓаните биле виновни за загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: