Аџиоски и Дурловски: Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор, друг од внатре во собранието да се бориме за рушење на криминалната власт!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
| | веќе видена | слични

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека услови за оддржување на предвремени локални избори во Штип и Пласница нема. -Услови за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук објавува дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија пред граѓаните направиле ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Марија Петрушевска преку статус на Фејсбук пишува дека пратениците на СДСМ се кријат и дека денеска не се појавиле во собранието.
| | веќе видена | слични

Зоран Заев за време на кампањата ветуваше дека ќе се купат нови амбулантни возила, откако ќе се продаде мерцедсот, службеното возило на поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев во кампањата „Живот“ го лажеше народот за набавка на нови амбуланти возила, напиша пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека годинава се набавени нула амбулантни возила додека во 2012 како за пример се набавени 70. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски упати неколку пораки во текот на своето обраќање пред граѓаните.„Првата ...
сите 396 | | | веќе видена

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 247 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 446 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 166 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 331 | | | веќе видена

На протестот „Меѓународен ден на борбата против насилството врз жените“ во Мексико полесно се повредени 23 полицајци, пренесува Анадолија (АА).Според вестите ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аџиоски и Дурловски: Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор, друг од внатре во собранието да се бориме за рушење на криминалната власт!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: