Пендаровски и Заев нема да преговараат за идентитетот и јазикот


2 копии

Во моментов Бугарија не може да се согласи на започнување на преговорите за членство на Северна Македонија во Европската Унија, изјави бугарската министерката ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Нема начин во оваа фаза да се каже „да“ за почетокот на преговорите меѓу Македонија и ЕУ, изјави бугарската министрска за надворешни работи. Екатерина ...
| | веќе видена | слични

Бугарија останува на своите позиции , позицијата на Бугарија не може да се промени поради надворешен притисок ова го потенцираше вицепремиерката и министерка ...
| | веќе видена | слични

Во моментов Бугарија не е во состојба да ја одобри Преговарачката рамка со РС Македонија. Има Договор за пријателство и добрососедство којшто е потпишан во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија целосно ги поддржува земјите од Западен Балкан и нивниот пат кон ЕУ, но поддршката кон Северна Македонија никогаш не била безусловна, потенцираше и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, во утринскиот блок на Бугарската национална телевизија рече дека бугарската допломатија не ...
| | веќе видена | слични

Не постои начин во оваа фаза да се каже „да“ за почеток на преговорите меѓу Македонија и ЕУ, вели шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева, ...
| | веќе видена | слични

Интензивните политички и дипломатски активности во Македонија и Бугарија со поддршка од Германија даваат резултат и според последните изјави на официјалните ...
| | веќе видена | слични

„За жал, Бугарија речиси сигурно во декември нема да го поддржи почетокот на преговорите на Република С. Македонија за нејзиниот пристап во Европската Унија“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски и Заев нема да преговараат за идентитетот и јазикот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: