Исплатени 3,2 милјарди денари за обештетување на депоненти од „Еуростандард банка“

До денеска се исплатени вкупно 3,2 милјарди денари за обештетување на депонентите од „Еуростандард банка“ која е во стечај. Од Фондот за осигурување на ...
| | веќе видена | слични

Како е можно Народна банка да не го утврдила тоа масовно и свесно доделување на ненаплатливи и тешко наплатливи кредити со целосно занемарување на системите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оние депоненти во Еуростандард Банка што добиле инсајдерска информација за намерата на Народна Банка да прогласи стечај во Еуростандард Банка, меѓу кои е и ...
| | веќе видена | слични

Оштетени штедачи на пропаднатата Еуростандард банка реагираат на тоа што некои штедачи можеби добиле инсајдерски информации и навреме си ги повлекле депозитите ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи на Еуростандард Банка бараат одговори од гувернерката на Народна Банка, Анита Ангеловска Бежоска, за нејзината наводно лажна изјава дека ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд да ја пресипита постапката каде предност за обештетување од стечајната маса има Фондот за осигурување на депозити. Оштетените депоненти од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Оштетените штедачи на Еуростандард Банка до Уставниот суд поднесоа иницијатива за поведување на постапка за оценување на уставноста и законитоста на членот 163 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постои една народна поговорка "На лагата кратки и се нозете". Па ако ја знаете уште од најрано детство ќе остане за навек врежана во главата. Дека ништо не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Tехничкиoт заменик-министер за финансии од страна на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада, Гордана Димитриеска Кочоска на Фејсбук коментираше околу аферата со ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска-Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, повторно го актуелизира прашањето со Ееуростандард банка и наводното завршување на пари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 246 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 421 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 330 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплатени 3,2 милјарди денари за обештетување на депоненти од „Еуростандард банка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: