Филипче: Oслободени сe интерните одделенија на клиниките и болницата „8 Септември“ за лекување на пациенти со ковид-19


Министерот за здравство, Венко Филипче по денешниот состанок на Советот за безбедност изјави дека има доволно болнички легла и кадарот е подготвен. Болнички ...
| | веќе видена | слични

До вчера во земјава има 844 хоспитализирани пациенти болни од корона вирусот од 12.002 активни случаи, но здравствените власти уверуваат дека се реорганизира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неврологот и поранешен министер за здравство, Арбен Таравари ја смета за скандалозна одлуката на Министерството за здравство да ја направи Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Напливот на болни од коронавирус на кои им треба болничко лекување ја реорганизира работата на Клиничкиот центар, јавуваат од Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични

Новиот бран на пандемија од коронавирусот повторно го фрли на колена македонскиот здравствен систем. Нема веќе слободни кревети ниту доволно кадар за прием на ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата со коронавирусот и напливот на пациенти со КОВИД нема да влијае на лекувањето на пациентите со други болести - тврдат од Министерствотo за ...
| | веќе видена | слични

Болни од КОВИД ќе ги полнат креветите на Неврологија, на Кожно, ама и на останатите интерни клиники. Трагајќи по место повеќе, а откако навреме не се оствари ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата постојано се зборува за болничките капацитети, а малку се зборува за намалувањето на докторските капацитети, кои се ненадоместливи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Oслободени сe интерните одделенија на клиниките и болницата „8 Септември“ за лекување на пациенти со ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: