ФОД досега исплатил близу 77% или 3.2 милијарди денари на депонентите на “Еуростандард банка”

Фондот за осигурување на депозити ја информира јавноста дека од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на “Еуростандард банка” АД Скопје во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оние депоненти во Еуростандард Банка што добиле инсајдерска информација за намерата на Народна Банка да прогласи стечај во Еуростандард Банка, меѓу кои е и ...
| | веќе видена | слични

Оштетени штедачи на пропаднатата Еуростандард банка реагираат на тоа што некои штедачи можеби добиле инсајдерски информации и навреме си ги повлекле депозитите ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи на Еуростандард Банка бараат одговори од гувернерката на Народна Банка, Анита Ангеловска Бежоска, за нејзината наводно лажна изјава дека ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд да ја пресипита постапката каде предност за обештетување од стечајната маса има Фондот за осигурување на депозити. Оштетените депоненти од ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Оштетените штедачи на Еуростандард Банка до Уставниот суд поднесоа иницијатива за поведување на постапка за оценување на уставноста и законитоста на членот 163 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постои една народна поговорка "На лагата кратки и се нозете". Па ако ја знаете уште од најрано детство ќе остане за навек врежана во главата. Дека ништо не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Tехничкиoт заменик-министер за финансии од страна на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада, Гордана Димитриеска Кочоска на Фејсбук коментираше околу аферата со ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска-Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, повторно го актуелизира прашањето со Ееуростандард банка и наводното завршување на пари ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на својот мандат и согласно со своите законски надлежности, Народната банка пред укинувањето на дозволата за работа на „Еуростандард банка“ ги презеде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 179 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 305 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во текот на оваа недела ќе ја посети Софија. Ова било договорено на вчерашната средба со бугарскиот претседател Румен Радев на маргините ...
сите 635 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОД досега исплатил близу 77% или 3.2 милијарди денари на депонентите на “Еуростандард банка”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: