ПОЛИТИКО НИ ЈА ОБЈАВИ КАПИТУЛАЦИЈАТА: Македонија прифатила дека македонскиот идентитет и јазик имаат бугарска основа!


Бриселски Политико денеска објави дека е постигнат компромис меѓу Бугарија и Македонија и дека тоа овозможува Македонија да ги отпочне преговорите со ЕУ. Веста ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Лицемерно се крие работата на комисијата за историските прашања помеѓу Македонија и Бугарија. Кажаа дека стигнале до Гоце Делчев, а прашајте што се Кирил и ...
| | веќе видена | слични

„За жал, Бугарија речиси сигурно во декември нема да го поддржи почетокот на преговорите на Република С. Македонија за нејзиниот пристап во Европската Унија“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делата како што е творештвото на Марко Цепенков покажуваат дека македонскиот народ не е никаква комунистичка творба туку сосема нормално се развивал во ...
| | веќе видена | слични

Академик Катица Ќулавкова вели дека безумно е да се бара самите да си го поништиме потеклото и идентитетот. Објасни дека врз творештвото на Марко Цепенков ние ...
| | веќе видена | слични

Кај источниот сосед 84 отсто граѓани бараат од Владата на премиерот Бојко Борисов да не дозволи почеток на преговорите на Македонија со ЕУ, додека ние не ги ...
| | веќе видена | слични

И претседателот на Комисијата за надворешна политика во бугарскиот парламент и пратеник на владејачката ГЕРБ, се вклучи во хорот политичари кои ставаат до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИТИКО НИ ЈА ОБЈАВИ КАПИТУЛАЦИЈАТА: Македонија прифатила дека македонскиот идентитет и јазик имаат бугарска основа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: