Ова е вистинскиот одговор за најтешкото прашање што ќе ви го постават на интервју за работа

Една од најголемите дилеми кога одите на интервју за работа е како одгов орите на прашањето: Која е платата со која би биле задоволни? На ова прашање е ...
| | веќе видена | слични

Отстранете ги ниските страсти од вашиот живот, отстранете ја омразата, замерките, зависта, стравот, пороците, хранењето со туѓа болка, лагите, амбициите, ...
| | веќе видена | слични

1. Одеднаш, вашиот партнер сака да водите љубов, а вие сте на незгодно место. Што правите? а) Вие се согласувате со него за сè. Без разлика дали сте ...
| | веќе видена | слични

Мажите се комплицирани. Потребно е постојано внимание, многу љубов. Понекогаш е тешко да се најде баланс во врската. Понекогаш е подобро да се даде можност на ...
| | веќе видена | слични

Финансиска помош Секоја жена што финансирала маж горко жалела за тоа. Бидете до него кога е тешко, но никогаш не се согласувајте да бидете некој што ќе го ...
| | веќе видена | слични

Садгуру гледа како денешното општество има тенденција да ги турка луѓето кон чувство на фрустрација од животот. Тој гледа зошто најголемата радост во вашиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 376 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 228 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е вистинскиот одговор за најтешкото прашање што ќе ви го постават на интервју за работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: