Вицегувернерката Нацевска: Девизните резерви се во исклучително добра кондиција

9 копии

Сите показатели потврдуваат дека девизните резерви се во исклучително добра кондиција – на високо ниво и постојано се во сигурната зона. На крајот на септември ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Финансискиот систем успешно одговори на првичниот удар од ковид-кризата и е подготвен да се справи и со натамошни предизвици. Финансиските регулатори ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Oва е прва криза во којашто првичниот одговор на нашата централна банка е олабавување, а не заострување на монетарната политика. На пример, за време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Oва е прва криза во која првичниот одговор на нашата централна банка е олабавување, а не заострување на монетарната политика, истакнала гувернерката на ...
| | веќе видена | слични

Oва е прва криза во којашто првичниот одговор на Народната банка е олабавување, а не заострување на монетарната политика. Ковид-кризата ја дочекавме со високо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицегувернерката Нацевска: Девизните резерви се во исклучително добра кондиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: