Како да се обезбеди прехранбениот синџир

4 копии

Не смее да пропаѓа домашното производство, потребна е поддршка за негов опстанок во време на корона кризата. Ова се двете клучни пораки на кампањата „Купувајте ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот долар беше слаб поголемиот дел од времето за време на мандатот на претседателот Доналд Трамп. Намалувањето на даноците, повисоки дефицити и ...
| | веќе видена | слични

Ова се двете клучни пораки на кампањата „Купувајте домашни земјоделски производи" на Националната федерација на фармери (НФФ) што почна денеска, а целта е да ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Автомобилскиот сектор е сериозно погоден од Ковид -19. Освен проблемите во глобалниот ланец на добавувачи започнати со иницијалното ширење на заразата во Вухан ...
| | веќе видена | слични

Додека се чека на пратениците да ги изгласаат законите со кои ќе може да стартува четвртиот пакет антикризни мерки тежок 470 милиони евра, бизнисот и граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Најновите блокади најавени во Европа во последниве денови за спречување на ширењето на коронавирусот предизвикуваат бран на деградирање на економскиот раст, ...
| | веќе видена | слични

Затворањето на Германија, што стапи на сила вчера, ќе и донесе загуби на германската економијата од над 19 милијарди евра. Но таканареченото делумно затворање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 425 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да се обезбеди прехранбениот синџир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: