Рекордни 870 случаи на Ковид-19 и нови мерки, задолжителна маска и забрана за групирање на отворено

Нови рекордни 870 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, додека Собранието доцна синоќа го донесе Законот за заштита на населението од заразни болести, со ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 12 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 160 пациенти. На кислородна поддршка се 130 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

Од направените 3211 теста во последните 24 часа од кои 37 отсто лица се позитивни, над 1 800 се направени во приватните лаборатории. Ако ценатта на еден тест е ...
| | веќе видена | слични

Во средата во Македонија се регистрирани рекордни 1.192 нови случаи на короназарази, а вкупната бројка на дијагностицирани од почетокот на епидемијата се ...
| | веќе видена | слични

Нов црн рекорд според бројот на новозаразени со коронавирус во Македонија од 1.192 лица во последното деноноќие, во кое починаа 22 лица. Најмногу нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордни 870 случаи на Ковид-19 и нови мерки, задолжителна маска и забрана за групирање на отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: