Д-р Стојанов: Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска, минимална е можноста да се заразиле пратеници


– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Зошто е променета оваа информација? Бидејќи еден затворски чувар во Вермонт се покажа позитивен на коронавирус по повеќе, но кратки контакти со шест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Нико Беќаровски од Универзитетската клиника за токсикологија деновиве објави неколку совети за тоа како граѓаните да ја користат маската за таа да ги ...
| | веќе видена | слични

Колку време е потребно за да се заразите кога сте во контакт или во близина на заболен со коронавирус? Американскиот Центар за контрола и превенција на болести ...
| | веќе видена | слични

Од Американскиот центар за контрола и превенција на болестите CDC неодамна ја ревидираа дефиницијата за близок контакт со личност заразена со коронавирус. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот центар за контрола и превенција на болести го ревидираше времетраењето на контактот со лице заразено од корона и опасносноста и вие да се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) неодамна го ревидирал блискиот контакт со личност заразена со корона вирус. За жал, не постои ...
| | веќе видена | слични

Колку време е потребно за да се заразите ако сте близу некој со коронавирус? За жал, нема магичен број на минути Центрите за контрола и превенција на болести ...
| | веќе видена | слични

Центрите за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ) неодамна ја испитаа дефиницијата за близок контакт за време на пандемијата на вирусот корона. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 226 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 154 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Милиони луѓе се простуваат од починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Некои се излезени на улиците, а други ја следат церемонијата во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Стојанов: Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска, минимална е можноста да се заразиле пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: