Демократски сојуз: Итни и сеопфатни мерки за намалување на аерозагадувањето


Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја голема компанија која создава и работи во одредена средина има обврска кон себе, но и кон општеството, да биде одговорна и да се грижи за своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жал, и волонтерските и државните мерни станици денеска покажуваат дека и денеска имаме зголемено ниво на загадување на воздухот во утринските часови, за што ...
| | веќе видена | слични

Идејата, податоците за загадениот воздух да им бидат достапни на граѓаните, беше идеја на младиот софтвер инженер Горјан Јовановски кој пред шест години ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Магла, загаден воздух и ковид е лоша комбинација која ќе го зголеми бројот на заразени лица во земјава во престојниот период, покажува анализата „ ...
| | веќе видена | слични

Научници од Германија и Кипар во својата неодамна објавена студија упатија на фактот дека околу 15 проценти од смртните случаи од Ковид-19 може да се препишат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз: Итни и сеопфатни мерки за намалување на аерозагадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: