Битиќи-Дукс: Економската соработка се развива во позитивна насока

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска оствари средба со унгарскиот амбасадор Ласло ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во телефонскиот разговор со канцеларката на СР Германија Ангела Меркел, претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев изрази благодарност за зголемениот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска телефонски разговараше со канеларката на Сојузна Република Германија, Ангела Меркел при што бил споделен заедничкиот интерес и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
2 копии

Русија е подготвена да соработува во областа на вакцинацијата против ковид 19 и во рамките на Советот на Европа. Никакви политички размислувања или економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во телефонскиот разговор со канцеларката на Сојузна Република Германија, Ангела Меркел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

За време на оваа средба двајцата соговорници разговараа за важната и конструктивна улога на Република Северна Македонија во унапредувањето на односите меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на Заедничкото претседателство на Република Македонија и Република Бугарија со Берлинскиот процес, утре во Софија ќе биде одржан состанок на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи-Дукс: Економската соработка се развива во позитивна насока

Од:
До кого (е-маил):
Порака: