ЕДВАРД ЏОЗЕФ: Каракачанов беше напоен со виски и пофалби во Вашингтон, а потоа се закануваше дека ќе испрати војници во Северна Македонија


Фокусот на Администрацијата на Трамп на решавање економски прашања на Балканот и замижувањето кон политичките, придонесе за влошување на односите меѓу некои ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Републиканскиот кандидат на американските претседателски избори, Доналд Трамп, тврди дека победил во неизвесните држави Пенсилванија, Џорџија, Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Руди Џулијани, соопшти дека со правниот тим на претседателот заминал за Пенсилванија за да ги оспори ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот премиер Јанез Јанша утрово, преку порака на Твитер, веќе го прогласи американскиот претседател Доналд Трамп за победник на штотуку одржаните ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот банкар се обложил со приватна обложувалница на Карибите. Ако се покаже дека е во право, ќе заработи неверојатни 15 милиони долари. Тој не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДВАРД ЏОЗЕФ: Каракачанов беше напоен со виски и пофалби во Вашингтон, а потоа се закануваше дека ќе испрати војници во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: