Македонија со животи го плаќа пиарот на Филипче

5 копии
5 копии

Во Италија повторно расте бројот на новозаразени со коронавирусот, а експертите предупредуваат дека новата фаза на епидемијата може да се претвори во цунами ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош изрази задоволство од денешниот пад на новозаразени со коронавирус, но истакна и дека загрижува бројот на ...
| | веќе видена | слични

„Германија е во одлучувачката фаза на пандемијата на коронавирус“, рече Шпан. Тој додаде дека ситуацијата е сериозна и дека ноември ќе биде тежок месец. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Македонија има министер за здравство или само функционер кој во ек на пандемија повеќе е загрижен за сопствениот рејтинг, отколку за здравјето и животите ...
| | веќе видена | слични

Германија е во одлучувачка фаза на пандемијата на коронавирусот, изјави денеска германскиот министер за здравство Јенс Шпан. Тој додаде дека ситуацијата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сè повисокиот број на новозаразени, сè поголем е и бројот на пациенти на кои им е потребно болничко лекување. Дел од нив се со тешка клиничка слика кои итно ...
сите 533 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
сите 684 | | | веќе видена

Скопје и натаму e со најголем број нови случаи и највисока инциденца, a најзастапена возрасна група се лица над 60 години, се наведува во неделниот извештај на ...
сите 456 | | | веќе видена

Вакцината против коронавирус, што ја развива Универзитетот во Оксфорд во соработка со „АстраЗенека“, ќе чини меѓу три и четири долари, објави денес британски ...
сите 442 | | | веќе видена

Вчера коалициониот партнер на Зоран Заев со кого ја делат власта и криминалот, лидерот на ДУИ во интервју јавно соопшти дека Владата доставила понуда за нов ...
сите 209 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со животи го плаќа пиарот на Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: