Во Црна Гора 301 новозаболен од коронавирус, седум лица починале

7 копии
2 копии

Италија во изминатите 24 часа регистрира 30.550 нови случаи на ковид-19, а починаа 352 лица, соопшти денеска Министерството за здравство . Досега во земјата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во светот д осега се заразени над 48 милиони луѓе со коронавирус или поточно 48.132.494 милиони случаи, објавено е денеска на веб-страницата на „Ворлдметерс“ . ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Светската здравствена организација соопшти дека се случило понатамошно забрзување на ширењето на коронавирусот во Европа, каде што минатата недела се ...
| | веќе видена | слични

Втор ден со ред Грција во средата бележи повеќе од 2.000 нови случаи на зараза со коронавирусот, откако во изминатите 24 часа се регистрирани 2.646 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 403 | | | веќе видена

Стефан Ристовски преземе капитенската лента од Горан Пандев, тој ќе биде новиот предводник на нашата репрезентација, а го има вистинскиот менталитет за тоа, ...
сите 315 | | | веќе видена

По петнаесет месеци од првите два потврдени случаи со Ковид-19 се чини Албанија се збогува со опасниот вирус. По ниските едноцифрени бројки на ново заразени на ...
сите 261 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 592 | | | веќе видена

„И Барон Минхаузен е подобар од Шилегов, тој ќе изгуби без разлика кој му е противкандидат“, порача денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која го обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 290 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора 301 новозаболен од коронавирус, седум лица починале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: