Македонските песни побугарени одат во Европа

10 копии

Македонската академија на науките и уметностите и Институтот за фолклор „Марко Цепенков” денеска организираат научен собир за 190 години од раѓањето и 100 ...
| | веќе видена | слични

По минатонеделниот научен собир на Македонската академија на науките и уметностите во чест на 118 години од формирањето на "Македонското научно и литературно ...
| | веќе видена | слични

Како што се приближува времето за одобрување датум за преговори на државата Македонија (не на географската област), старите изветвени негирања од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските песни побугарени одат во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: