Mицкоски размислува за одложување на изборите во Штип поради кризата со коронавирусот


Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како општествено одговорна партија, иако сме јавно предизвикувани да учествуваме на изборите, нашиот единствен одговор е: НЕ! Сметаме дека на уште едни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
19 копии

СДСМ за свој кандидат за градоначалник во Штип го потврди кардиохирургот и актуелен пратеник Сашко Николов. Официјално кандидатурата треба да се поднесе до ...
| | веќе видена | слични

Власта предводена од Зоран Заев се појасно е дека ќе отвори нов кластер на заразени откако вчера официјално СДСМ преку онлајн седница на Извршниот одбор го ...
| | веќе видена | слични

Се потврдија шпекулациите и актуелниот пратеник Сашко Николов е потврден како кандидат на СДСМ за градоначалник на претстојните Вонредни локални избори во Штип ...
| | веќе видена | слични

Кардиологот и актуелен пратеник во Собранието Сашко Николов ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Штип на претстојните предвремени избори. Ова е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 821 пациент позитивeн и суспектен на корона вирусот. По ...
сите 516 | | | веќе видена

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 447 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mицкоски размислува за одложување на изборите во Штип поради кризата со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: