Мицкоски: Прифаќање на терминот „бугарско администрирање“ значи прифаќање дека пред 1941 не постоела македонска нација и јазик

Вечерва во емисија на штипска телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека Македонија како држава заслужува да ги ...
| | веќе видена | слични

„Тоа што го говоревме не беше собирање на политички поени, ниту пак некаква предизборна шега туку Македонија и македонскиот народ со овие постапки и на нашите ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев денеска јасно и децидно кажа дека е потребен нов Анекс на договорот со Бугарија во кој што ќе бидат вклучени максималистичките и неевропски барања ...
| | веќе видена | слични

Oна кое што деновиве го говорев, а беше поврзано со еден нов документ, кој што за време на посетата на нашиот министер за надворешни работи господинот Османи ...
| | веќе видена | слични

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имаше вонредно обраќање преку Фејсбук во врска со преговорите кои што ги води македонската влада со бугарската ...
| | веќе видена | слични

Ги предупредувам овие егзибиционисти во владата, овие есперанто политичари, да не се дрзнуваат да прифаќаат ултиматуми кои што се неевропски, бидејќи истите ...
| | веќе видена | слични

По интезивниот и бурен ден со информации во однос на преговорите помеѓу Македонија и Бугарија во пресрет на одлуката за меѓувладина конференција, во вонредно ...
| | веќе видена | слични

Секогаш кога се во прашање националните интереси и иднината на државата и нејзините граѓани, Христијан Мицкоски е на спротивната страна. Така беше и за време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Клучно за Бугарија е да се оспори македонскиот јазик, затоа што тоа го негира самото постоење на македонската нацијаПрофесорот Стојко Стојков, копретседател на ...
сите 950 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, ...
сите 355 | | | веќе видена

Прогласена кризна состојба на цела територија и истиот ден отпочнува кампања за локални избори во Штип и Пласница. Аман бре луѓе, аман веќе, дај симнете се на ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 196 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 195 | | | веќе видена

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Прифаќање на терминот „бугарско администрирање“ значи прифаќање дека пред 1941 не постоела македонска нација и јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: