Захариева: Бугарија не е подготвена да ја одобри преговарачката рамка за Македонија во сегашната форма


Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
| | веќе видена | слични

Откако брзиот тест на заменик министерот за надворешни работи на Бугарија, Петар Дојков дал позитивен резултат, Екатерина Захариева од денеска е во изолација, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева е во самоизлација и се чека резултатот од нејзиниот ПЦР-тест, соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерка и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева е во самоизолација. Таа била во контакт со заменик-министерот Петко Доиков кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева е во самоизолација откако нејзиниот заменик Петко Дојков бил потврден за ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на бугарската министерка за надворешни работи е заразен со ковид-19, а резултатот од нејзиниот тест се очекува до крајот на работниот ден Бугарската ...
| | веќе видена | слични

Постојаните претставници во Брисел на земјите членки на Европската унија расправата за преговарачката рамка за Северна Македонија ја одложија за в петок, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захариева: Бугарија не е подготвена да ја одобри преговарачката рамка за Македонија во сегашната форма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: