Пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска позитивна на Ковид-19


2 копии

Д-р Нико Беќаровски од Универзитетската клиника за токсикологија деновиве објави неколку совети за тоа како граѓаните да ја користат маската за таа да ги ...
| | веќе видена | слични

Колку време е потребно за да се заразите кога сте во контакт или во близина на заболен со коронавирус? Американскиот Центар за контрола и превенција на болести ...
| | веќе видена | слични

Од Американскиот центар за контрола и превенција на болестите CDC неодамна ја ревидираа дефиницијата за близок контакт со личност заразена со коронавирус. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот центар за контрола и превенција на болести го ревидираше времетраењето на контактот со лице заразено од корона и опасносноста и вие да се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) неодамна го ревидирал блискиот контакт со личност заразена со корона вирус. За жал, не постои ...
| | веќе видена | слични

Колку време е потребно за да се заразите ако сте близу некој со коронавирус? За жал, нема магичен број на минути Центрите за контрола и превенција на болести ...
| | веќе видена | слични

Центрите за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ) неодамна ја испитаа дефиницијата за близок контакт за време на пандемијата на вирусот корона. ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет минути е вкоренето „сигурно време“ на контакт, но што тоа точно значи? Еднаш по 15 минути? Повеќе пати, но пократко? Американскиот Центар за контрола ...
| | веќе видена | слични

Дали има дисктинција кога станува збор за изолација на политичарите и граѓаните. Кој се треба да оди две недели во изолација. Во едно училиште при заразена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска позитивна на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: