Мицкоски: Ќе ги победиме СДСМ и Заев, заедно со сите нивни естрадни политичари заедно


Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ Стар рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која ќе ги победи ...
| | веќе видена | слични

„Тоа што го говоревме не беше собирање на политички поени, ниту пак некаква предизборна шега туку Македонија и македонскиот народ со овие постапки и на нашите ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев денеска јасно и децидно кажа дека е потребен нов Анекс на договорот со Бугарија во кој што ќе бидат вклучени максималистичките и неевропски барања ...
| | веќе видена | слични

Oна кое што деновиве го говорев, а беше поврзано со еден нов документ, кој што за време на посетата на нашиот министер за надворешни работи господинот Османи ...
| | веќе видена | слични

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имаше вонредно обраќање преку Фејсбук во врска со преговорите кои што ги води македонската влада со бугарската ...
| | веќе видена | слични

Ги предупредувам овие егзибиционисти во владата, овие есперанто политичари, да не се дрзнуваат да прифаќаат ултиматуми кои што се неевропски, бидејќи истите ...
| | веќе видена | слични

По интезивниот и бурен ден со информации во однос на преговорите помеѓу Македонија и Бугарија во пресрет на одлуката за меѓувладина конференција, во вонредно ...
| | веќе видена | слични

Секогаш кога се во прашање националните интереси и иднината на државата и нејзините граѓани, Христијан Мицкоски е на спротивната страна. Така беше и за време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ, СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА, АНДРЕЈ КОВАЧЕВ. А ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ Е ПРЕДВОДНИК НА ОТПОРОТ И ПОСЛЕДНИОТ БЕДЕМ, КОЈ ВО СТОИ НА ...
сите 235 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 293 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 173 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Се уште нема одговор од надлежните институции дали имало пропусти во лекувањето на 41 годишната беровчанка Довичинска што пред 15 дена почина на штипско ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе ги победиме СДСМ и Заев, заедно со сите нивни естрадни политичари заедно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: