За 24 часа граѓаните платиле 85.000 евра за приватни тестови

5 копии

Клиничката болница „Аџибадем Систина“, која располага со најголемата приватна лабораторија на Балканот и е единствената во која се изведуваат сите видови ...
| | веќе видена | слични

Ако еден тест чини 4.000 денари за две недели сме потрошиле 1.050.000 евра за тестирање во приватните клиники. Само во последната недела за тестови сме платиле ...
| | веќе видена | слични

„Твоја партија“ преку соопштение се обраќа до Владата во кое бара итно вклучување на приватните болници во борбата со ковид-19 пандемијата, согласно Уредбите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Умираат во домашни услови, не можат да стасаат ниту до лекарска помош, пациенти се лечат во болничките дворови, преоптоварени болници, нема слободен кревет, ...
| | веќе видена | слични

Приватните болници во земјава продолжуваат да наплаќаат високи цени за тестирање за ковид-19, како и за хоспитализација на болните од коронавирус. Сумите за ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате во Институтот за јавно здравје да направите тест за ковид – 19 надвор од протоколите, односно да го направите приватно поради патување на пример за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче попладнево се сретна со д-р Александар Трајановски директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски ...
сите 669 | | | веќе видена

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството ...
сите 244 | | | веќе видена

Несомнено, политичката ситуација по бугарското вето ќе влијае на работата на Заедничката историска комисија, но, сепак, сметам дека таа треба да продолжи да ...
сите 171 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 24 часа граѓаните платиле 85.000 евра за приватни тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: