ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес рекорд на заразени, а надлежните нема да казнуваат за повеќе од 4 гости


НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
| | веќе видена | слични

Заразата во Охрид се шири поради егиоизмот кај граѓаните. Тие болни и со симптоми кои ги кријат воопшто не се изолираат, се шетаат и дружат и така заразата се ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 4. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Епидемиологот доктор Јованка Стурлакова- Коровешовска од Центарот за јавно здравје од Охрид, за „Слободен печат“ тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Околу 700 пациенти со ковид-19 се лекуваат во болниците низ Македонија, а од нив 234 се на кислородна поддршка и 14 на респиратор. Здравствениот систем е ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Сите интерни клиники во склоп на Клинички центар се подготвени да примаат ковид пациенти и нема да запрат со нормалната работа, односно со интервенциите на ...
| | веќе видена | слични

Околу 180 специјализанти од внатрешноста и Скопје се враќаат во матичните Клиники, со што ќе се направи реорганизација на работата и ротации на персоналот. ...
| | веќе видена | слични

Веќе 7 месеци Ковид-одделението во Здравствениот дом од Крива Паланка е под клуч и досега не бил згрижен ниту еден пациент, иако бројот на заболени секојдневно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес рекорд на заразени, а надлежните нема да казнуваат за повеќе од 4 гости

Од:
До кого (е-маил):
Порака: