Министерот Филипче објави колку точно ќе чинат брзите тестови

5 копии

Клиничката болница „Аџибадем Систина“, која располага со најголемата приватна лабораторија на Балканот и е единствената во која се изведуваат сите видови ...
| | веќе видена | слични

Младиот научник Горан Кунгуловски кој е прв човек на „Биоинженериг“ и на лабораторијата за генетика и персонализирана медицина во „Жан Митрев клиника“ се ...
| | веќе видена | слични

Од денеска направените 3 294 теста околу 1 600 тестови се направени во приватните лаборатории. Ако цената на еден тест е близу 4 000 денари или околу 65 евра, ...
| | веќе видена | слични

Ако сакате во Институтот за јавно здравје да направите тест за ковид – 19 надвор од протоколите, односно да го направите приватно поради патување на пример за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Главниот штаб за управување со кризи, по тричасовно заседавање, ја изработи првата нацрт верзија на Акцискиот план за превенција кој содржи 17 точки. Акцискиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Клучно за Бугарија е да се оспори македонскиот јазик, затоа што тоа го негира самото постоење на македонската нацијаПрофесорот Стојко Стојков, копретседател на ...
сите 441 | | | веќе видена

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
сите 232 | | | веќе видена

Механизмите што им стојат на располагање на САД во овој случај можат да бидат слични како во минатото, со практикување на таканаречената булдожер-дипломатија, ...
сите 517 | | | веќе видена

Почнува изборната кампања во Штип и Пласница. Во услови на кризна состојба и забрана за групирање на повеќе од четири лица седумината кандидати од овие две ...
сите 41 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Филипче објави колку точно ќе чинат брзите тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: