Арогантна расправа со лични навредувања на комисијата за здравство за Законот за заштита од заразни болести

Поради работата на Комисијата за здравство на која повеќе од пет часа се дебатира за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Талат Џафери денеска имаше виртуелна консултативна средба со европратениците како олеснувачи на Дијалогот Жан Моне, Андреас Шидер, Марион Валсман и Илхан ...
| | веќе видена | слични

Средбата беше во поширок состав и на истата беа поканети и вклучени и координаторите на пратеничките групи и претставниците на политичките партии претставени ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во очи на најавеното бугарско вето за почеток на преговорите за членство во ЕУ, пратениците на Левица во Собранието на Република Македонија, Димитар Апасиев и ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов поднесоа официјално писмено барање до претседателот на Собранието, Талат Џафери за ставање ставање на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Царовска на состанокот посочи дека студентите и младите се еден од клучните партнери на Министерството за образование и наука, во креирањето на успешни ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“ во собранието заедно со останатите опозициски партии, Алијанса и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на крајот на оваа или на почетокот на следната недела најавува старт на собирањето на потписи против Законот за ...
сите 512 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Собраниската комисија за финансирање и буџет како матична комисија денеска го усвои дополнувањето на Законот за финансиска поддршка на повеќе категории на ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арогантна расправа со лични навредувања на комисијата за здравство за Законот за заштита од заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: