Куманово и Тетово вечерва се најзагадени


Секоја голема компанија која создава и работи во одредена средина има обврска кон себе, но и кон општеството, да биде одговорна и да се грижи за своите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва Аеродром, Центар, Карпош, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Ѓорче Петров се гушат во неспособноста на Шилегов и загадениот воздух. Петре Шилегов пред три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жал, и волонтерските и државните мерни станици денеска покажуваат дека и денеска имаме зголемено ниво на загадување на воздухот во утринските часови, за што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје се гуши. Мерните станици кај Ректорат, во Лисиче и Карпош последните неколку дена мерат ниво на ПМ10 честички 2-3 пати над дозволеното, а за Шилегов ...
| | веќе видена | слични

4 години нема направено ништо. Градот секоја зима се гуши, а Шилегов нема одвоено денар за подобрување на квалитетот на возухот. Скопје дише смрт затоа што ...
| | веќе видена | слични

Идејата, податоците за загадениот воздух да им бидат достапни на граѓаните, беше идеја на младиот софтвер инженер Горјан Јовановски кој пред шест години ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 155 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куманово и Тетово вечерва се најзагадени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: