Со намалување на казните за оној кој ќе го открие свиркачот се демотивира откривањето на криминални дела

Според Транспаренси интернешенл законот за заштита на укажувачи не се применува. Предлог-закон за изменување на Законот за заштита на укажувачи, кој е во ...
| | веќе видена | слични

Барањето за повторување на постапката Рамковски го поднел до Основниот кривичен суд Скопје, од каде за „360 степени“ велат дека веќе е обезбедено мислење од ...
| | веќе видена | слични

Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции нефункционален две години Претставници на Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции ...
| | веќе видена | слични

Жртви има постојано, сведочат полициските билтени, но ниту една државна институција во земјава нема формирано работна или оперативна група која би се ...
| | веќе видена | слични

Воислав ЗАФИРОВСКИ Многу често во секојдневната комуникација, па дури и во изјавите на официјални, јавни лица, може да се слушне изразот - тајна полиција. Дали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со намалување на казните за оној кој ќе го открие свиркачот се демотивира откривањето на криминални дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: