Со намалување на казните за оној кој ќе го открие свиркачот се демотивира откривањето на криминални дела

Според Транспаренси интернешенл законот за заштита на укажувачи не се применува. Предлог-закон за изменување на Законот за заштита на укажувачи, кој е во ...
| | веќе видена | слични

Барањето за повторување на постапката Рамковски го поднел до Основниот кривичен суд Скопје, од каде за „360 степени“ велат дека веќе е обезбедено мислење од ...
| | веќе видена | слични

Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции нефункционален две години Претставници на Советот за граѓански надзор врз безбедносните институции ...
| | веќе видена | слични

Жртви има постојано, сведочат полициските билтени, но ниту една државна институција во земјава нема формирано работна или оперативна група која би се ...
| | веќе видена | слични

Воислав ЗАФИРОВСКИ Многу често во секојдневната комуникација, па дури и во изјавите на официјални, јавни лица, може да се слушне изразот - тајна полиција. Дали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Венко Филипче да имаше барем грам доблест досега ќе поднесеше неотповиклива оставка за трагедијата во Тетово со 14 загинати пациенти. Но овој човек ниту има ...
сите 279 | | | веќе видена

Првата група од 117 државјани на Авганистан, која пред неколку дена нашла засолниште на Косово, денеска треба да отпатува за Велика Британија, велат извори од ...
сите 104 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 139 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со намалување на казните за оној кој ќе го открие свиркачот се демотивира откривањето на криминални дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: