Шуклева: Струјата не треба да биде социјална категорија, и мојата сметка е поскапена


Директорката на МЕПСО, Ева Шуклева вели дека е согласна, дека во државата постои социјална категорија на луѓе, на кои тешко ќе им падне поскапувањето на цената ...
| | веќе видена | слични

Александра Маројевиќ. директорката на АД Градски енергетски системи, инаку друштво формирано од Град Скопје и со поддршка од Владата, бара од Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претстои сериозна гасификација на земјава по далеку пониски цени од сегашните. Проценките се дека цената на гасот би се намалила и до 20 отсто со идниот крак ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни (РКЕ) услуги Марко Бислимоски учествуваше на он лајн дебата за состојбите во енергетскиот сектор ...
| | веќе видена | слични

Цената на гасот би се наналила за 20 отсто откако Макеоднија ќе се поврзе со кракот од Грција преку земјава до Косово. Првиот човек на Регулаторна комисија за ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани тонат во сиромаштија, а безидејноста на власта ги носи кон пропаст и раб на преживување. Државниот завод за статистика потврди дека речиси ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски при учеството на онлајн дебатата за состојбите во енергетскиот сектор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регулаторната комисија за енергетика не отстапува. Ја проширува акцијата и бара државата да дозволи повеќе граѓани кои се погедени од ковид кризата да добиваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 247 | | | веќе видена

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски упати неколку пораки во текот на своето обраќање пред граѓаните.„Првата ...
сите 396 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 448 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 166 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 213 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шуклева: Струјата не треба да биде социјална категорија, и мојата сметка е поскапена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: