Измените на Законот за заштита од заразни болести го поминаа комисискиот филтер


Откако влезе во собраниската комисија за здравство Законот за заштита на населението од заразни болести на кој владејачкото мнозинство предложи уште 5 нови ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Сите интерни клиники во склоп на Клинички центар се подготвени да примаат ковид пациенти и нема да запрат со нормалната работа, односно со интервенциите на ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во моментов на болничко лекување се повеќе од 2.000 пациенти, вели премиерката Ана Брнабиќ и наведува дека за жал денеска се очекуваат исто толку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Благите мерки донесени од владата нема да помогнат во намалување на бројката на новозаболени, потребни се построги бидејќи сега за сега има само околу 1000 ...
| | веќе видена | слични

Околу 180 специјализанти од внатрешноста и Скопје се враќаат во матичните Клиники, со што ќе се направи реорганизација на работата и ротации на персоналот. ...
| | веќе видена | слични

Цело време за изминативе осум месеци откако започна да се шири вирусот Ковид 19 имаме непријатности и проблеми затоа што објективно не може да се постигне со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство на Хрватска, Вили Берош изрази задоволство од денешниот пад на новозаразени со коронавирус, но истакна и дека загрижува бројот на ...
| | веќе видена | слични

Евентуално ново затворање на стопанството и дополнителни рестрикции во движењето на луѓето ќе се одрази на целокупниот живот. Во последните недели во земјава, ...
| | веќе видена | слични

Дополнително ограничување на работното време на угостителските објекти, наместо до 23 часот тие да работат до 21 часот, е новата мерка за којашто, на предлог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 821 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 205 | | | веќе видена

На собирот кој се одржа под мотото „30 години се грижиме за Македонија“, Мицкоски ги најави целите на партијата за наредниот период, затоа што како што рече ...
сите 97 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените на Законот за заштита од заразни болести го поминаа комисискиот филтер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: