Пациент во БиХ преживеал клиничка смрт и по 93 дена го победил коронавирусот

6 копии

Педесетгодишниот Златко Анѓелиќ од Кисељак се опоравил од Ковид-19 по 93 дена минати во болница, од кои 27 бил приклучен на апарати за дишење, а преживеал и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Австралија за првпат после пет месеци не регистрираше ниту еден случај, соопштија здравствените власти. Во австралиската држава Викторија нема ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Во Австралија денеска нема ниту еден нов заразен со коронавирус за првпат по речиси 5 месеци, соопштија здравствените власти на оваа земја. Во австралиската ...
| | веќе видена | слични

Австралија го регистрираше првиот ден без локални случаи на ковид-19 за првпат во речиси пет месеци. Нула случаи беа регистрирани во период од 24 часа од 20 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 371 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Интервентниот увоз на лекови не е никаква новина и години наназад постапката се користела за увоз на вакцини и други препарати појасни денеска министерот за ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациент во БиХ преживеал клиничка смрт и по 93 дена го победил коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: