СДСМ со амандмани бара задолжително носење маски


913 заболени денес,вкупно 34.000.Рекордни 24 починати,1049вкупно до денес и 11.194 активни случаи. Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа на официјалните страници на социјалните мрежи на министерот за здравство Венко Филипче беше објавено, па повлечено видео на кое папагали повторуваат ...
| | веќе видена | слични

Марија Петрушевска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска расправа за вториот ребаланс на буџетот и истакна дека власта повикува дека е потребен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното. Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта на Зоран Заев го доведе здравствениот систем во Македонија на дното, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека здравствениот систем крахира а ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот систем крахира а Владата на Заев во изминатите четири години не вложи ништо за инвестиции во здравството. Додека Владата на ВМРО-ДПМНЕ набави 140 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владимир Ѓорчев, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на телевизија 24 рече дека ова што и се случува на државата е катастрофа каде има починато над ...
| | веќе видена | слични

Власта на СДСМ без никаков срам се фали дека обезбедува средства за справување со здравствените и економските последици од пандемијата. Наместо тие и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ го повикува премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави за што точно тајно се преговара во Софија овие денови, зашто во спротивно од ...
сите 496 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 154 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ со амандмани бара задолжително носење маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: