Тројца вработени во театарот позитивни на Ковид 19


7 копии
2 копии

Добиени се уште 11 позитивни брисеви на ковид-19 кај пациенти од хосписот „Сју Рајдер“ во Битола, соопштија од Центарот за јавни здравје. Со претходните 12 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Бугарија ја става историјата во служба на одредена нација, наметнувањето на национална историја на друг е малтретирање и исто така не е во согласност со ...
сите 531 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца вработени во театарот позитивни на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: