Измените на Законот за заштита од заразни болести пред Комисијата за здравство


Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
| | веќе видена | слични

913 заболени денес,вкупно 34.000.Рекордни 24 починати,1049вкупно до денес и 11.194 активни случаи. Ова е новата (НЕ)нормалност на министерот кој не се секира ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче го преспал летото, пишува на Фејсбук, доктор Вело Марковски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Тој му се обрати ...
| | веќе видена | слични

„Твоја партија“ преку соопштение се обраќа до Владата во кое бара итно вклучување на приватните болници во борбата со ковид-19 пандемијата, согласно Уредбите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вело МАРКОВСКИ Преко воде до слободе Одговор на невистинските тврдења поткрепени со подсмев на актуелен министер за здравство – Доц Венко Филипче – изнесени во ...
| | веќе видена | слични

Доцент д-р Вело Марковски на својата страница на фејсбук му одговори на Венко Филипче, на, како што вели Марковски, невистинските тврдења поткрепени со потсмев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Македонија има министер за здравство или само функционер кој во ек на пандемија повеќе е загрижен за сопствениот рејтинг, отколку за здравјето и животите ...
| | веќе видена | слични

Почитуван министре, ќе бев најсреќен ако Македонија се справуваше со КОВИД-19 пандемијата барем слично како државите од соседството. Паметите ли дека сите ...
| | веќе видена | слични

Евентуално ново затворање на стопанството и дополнителни рестрикции во движењето на луѓето ќе се одрази на целокупниот живот. Во последните недели во земјава, ...
| | веќе видена | слични

Дополнително ограничување на работното време на угостителските објекти, наместо до 23 часот тие да работат до 21 часот, е новата мерка за којашто, на предлог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 251 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 318 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 816 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 726 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 180 | | | веќе видена

Роман Грожан и дефинитивно нема да седне во болидот на Хас за трката за Големата награда на Шакир која ќе се вози следната недела. Од таборот на Хас донесоа ...
сите 86 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 199 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 151 | | | веќе видена

„Македонија ќе има голем проблем со Бугарија, оние кои слепо му веруваа на Заев дека по Преспанскиот договор се покажа дека Македонија ќе има сериозни пречки ...
сите 394 | | | веќе видена

Д-р Ели Кенон, една од 10.000 волонтери во развојот и истражувањата на Окфордската вакцина против Ковид-19 во разговор за Дејли меил посочува дека дури од ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените на Законот за заштита од заразни болести пред Комисијата за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: